Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu | Bitkilerle Tedavi, Ahmet Maranki, Bitkisel Tedaviler, Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözümler | Bitkisel Karışımlar

Yorum Yok
Anasayfa > Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Yediğimiz GDO lu besinlerin artması, vücudumuza giren kanserojen madde miktarının eskiye oranla artık daha fazla olması nedeniyle insanlarda kist görülme riski son yıllara göre had safhaya ulaşmış durumda. Elbette tüm kist çeşitlerini bu yukarıda saydığımız nedenlere bağlayamayız ama bunların da etkisinin olduğu bir gerçek. Neyse ki kistler de kendi arasında iyi huylu tümör ve kötü huylu tümör (halk deyimi ile) diye ayrılıyor ve hepsi de o kadar da tehlikeli değil. Hatta bir çoğu ameliyat bile gerektirmeden ilaç tedavileri ile yok edilebiliyor.

Bu yazımızda size bayanların korkulu rüyası olan yumurtalık kistlerinden kısaca bahsedip , doktor İbrahim Saraçoğlu’nun bu kistlerin yani tümörlerin tedavisi için kullandığı şifalı bitkilerden bir kaçının kullanımını anlatacağız.

Tıbbi adı polikistik over olan yumurtalık kisti için bitkisel tedavi yöntemleri de mevcuttur. Dr İbrahim Saraçoğlu, yumurtalık kisti hakkında verdiği bilgilerde, yumurtalık kistinin sebepleri olarak doğal olmayan tohumları gösterdi. Yumurtalık kistinin doğal tedavisi olarak kuru soğan ve sumak kürünü öneren Ömer Saraçoğlu, yumurtalık kisti kürünün yapılışını ise şu şekilde aktardı.

Kuru Soğan Sumak, Yumurtalık Kisti Kürü Yapılışı

Gerekli Malzemeler:

  • 1 adet yumurta büyüklüğünde kuru soğan
  • 2- 3 çay kaşığı sumak

Yumurtalık Kisti Kürünün Hazırlanışı

Soğan salatası yapar gibi soğanlar incecik kıyılır ve üzerine sumak serpilir. Kullanım şekli ise kürün öğünlerden 1 saat önce yenilmesi üzerinedir. Bu şekilde etkisi daha da fazla olacaktır. Günde 2 defa 15 gün uygulanması yeterlidir.

Ayrıca yumurtalık kisti için testere dişli aslanpençesi çayı da çok faydalıdır.

Aslan Pençesi Kürü Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı aslan pençesi
  • 1 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı ise kaynamış suyun içine aslanpençesini atıp 5 dakika kaynatılması şeklindedir. Kaynayan su soğuduktan sonra aslanpençesi kürünü içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otu Faydaları ve Isırganotu Kürü Ahmet Maranki başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


2 × beş =